Polska wódka z bursztynem leżakowana w dębowej beczce...

...stworzona z polskiego naturalnego bursztynu i najwyższej jakości neutralnego spirytusu zbożowego, tworząc harmonijne połączenie będące Tradycją Polskiego Smaku. W każdej butelce tej wódki o nazwie Amber inside Vodka znajduje się oryginalny naturalny bursztyn.

Amber inside Vodka...

40% wódka, klasy SuperPremium, produkowana w butelkach zdobionych złotem o pojemności 0.7 litra.

AMBER inside

Bursztyn to bogactwo Bałtyku, od tysięcy lat znany jest ze swych właściwości prozdrowotnych. Jego złocista barwa nawiązuje do szlachetnego kruszca jakim jest złoto, dlatego nazywany jest „klejnotem Bałtyku”. AMBER inside VODKA oznacza bursztyn wewnątrz wódki.

Certyfikaty

W każdej butelce AMBER inside VODKA znajduje się naturalny polski bursztyn przebadany pod względem oryginalności w laboratorium Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników w Gdańsku. Uzyskując dzięki temu certyfikat, który jest prestiżową gwarancją autentyczności bursztynu w wyrobie.

Kolor i smak

Amber inside Vodka ma jasno bursztynowy kolor. Kolor jest uzyskiwany dzięki leżakowaniu wyselekcjonowanych bursztynów w 70%-90% alkoholu. Amber inside Vodka charakteryzuje się początkowo łagodnym, aksamitnym smakiem, przechodzącym w szlachetną wytrawność, by na koniec rozgrzać twe zmysły słonecznym bursztynem.

Opis

Bursztynu używano zarówno do magii, jak też do sporządzania medykamentów, przypisując mu właściwości lecznicze. Polski Bursztyn stosowany był między innymi na choroby płuc, katar, bóle głowy, astmę i reumatyzm.

Dzisiaj na bazie polskiego bursztynu i polskiego spirytusu została stworzona leżakowana wódka pod nazwą Amber inside Vodka.

O bursztynie jest wiele legend. Jedna z nich opowiada o pochodzeniu bursztynu i o miłości Juraty i Kiejstuta. Opowiada o dawnych czasach, gdy bóg Perkun był najpotężniejszym ze wszystkich bogów, a bogini Jurata mieszkała w bursztynowym pałacu na dnie Morza Bałtyckiego. Jurata zakochała się rybaku Kiejstucie i zwabiła go do morza. Perkun, dowiedziawszy się, że bogini pokochała śmiertelnika, bardzo się rozgniewał. Zabił Kiejstuta, zniszczył bursztynowy pałac, a Juratę przykuł do jego ruin. Po dziś dzień Jurata rozpacza zatraconą miłością, a morze wyrzuca na brzeg okruchy bursztynowego pałacu i maleńkie kawałki bursztynu – łzy Juraty.

O nas

Wykorzystując naturalność i szlachetność tego kamienia oraz najwyższej jakości polski spirytus stworzyliśmy leżakowaną wódkę AMBER inside VODKA -prestiżowy produkt dla konesera smaku i jakości. Zajmujemy się tworzeniem polskiej Marki w oparciu o dwie wartości historyczne: bursztyn i wódkę. Nowy polski produkt to Amber inside Vodka, czyli bursztyn leżakowany w polskiej wódce. Produkt ten ma być sprzedawany w Polsce jak i poza jego granicami, dlatego postanowiliśmy nadać mu nazwę Amber inside Vodka, aby mógł być rozpoznawalny na całym świecie jako polska wizytówka klasy SuperPremium.

Staropolska legenda mówi…

…iż bursztyn to nic innego jak ludzkie łzy okresu 40 dniowego deszczu... Słowiańska nazwa – jantar – pochodzi od fenickiego jain-itar, co oznacza – morska żywica. Już 1000 lat przed naszą erą południowe wybrzeże Bałtyku słynęło z bogactwa znalezisk bursztynowych. Bursztynu używano zarówno do magii, jak też do sporządzania medykamentów, przypisując mu właściwości lecznicze. Polski Bursztyn stosowany był między innymi na choroby płuc, katar, bóle głowy, astmę i reumatyzm. Zajrzyj wieczorową porą do wnętrza Polskiego Bursztynu, by swą barwą przywiódł Ci na myśl słoneczny dzień, nadmorski, piasek bałtycki i zapach rozgrzanych igieł sosnowych. Naturalny bursztyn znajdujący się w tej butelce posiada certyfikat oryginalności i pochodzenia.

An old Polish legend says…

…that amber is nothing more than human tears from the period of a 40- day rain… Slavonic name -“jantar”- originates from the Phoenician word jain-itar meaning – sea resin. As early as 1000 years before Christ. the southern coast of the Baltic Sea was famous for its wealth of amber findings. Amber was used both in magic and in the production of medicines as it was believed to have medicinal properties. The Polish Amber was supposed to be an effective medicine for lung diseases, catarrh, headaches, asthma and rheumatism. Take a look inside the Polish Amber in the evening and let its color remind you of a sunny day, the Baltic Sea sand and the smell of hot pine needles. The natural amber inside this bottle has a certificate of authenticity and origin.

Einer altpolnischen Sage nach…

…ist Bernstein nichts anderes als menschliche Tränen aus der Zeit der 40-tӓgigen Regenfällen… Der slawische Name, Jantar, stammt vom phönizischem jain-itar, was See harz bedeutet. Bereits 1000 Jahre v. Ch. war die Südküste der Ostsee für reiche Bernsteinvorkommen berühmt. Bernstein, dem Heileigenschaften zugeschrieben wurden, fand eine breite Anwendung in der Magie, aber auch in der Zubereitung von Medikamenten. Es hieß, der Polnische Bernstein wäre ein wirksames Heilmittel u.a. gegen Lungenerkrankungen, Schnupfen, Kopfschmerzen, Asthma und Rheuma. Blicken Sie zur Abendzeit in das Innere des Polnischen Bernsteins, damit er Sie mit seiner Farbe an die Ostseestrände und den Duft der Sonnenwärmen Kiefernnadeln erinnert. In dieser Flasche erhalten Sie natürlichen Bernstein mit einem Echtheit – und Ursprungszertifikat.

Ciekawostki i informacje

Jeśli mężczyzna jako pierwszy prezent podaruje kobiecie coś z bursztynu (najlepiej naszyjnik lub wisiorek) to na pewno zaprowadzi ją do ołtarza.

Wyspa Sobieszewska jest jednym z bogatszych w bursztyn odcinków polskiego wybrzeża i jednocześnie miejscem zamieszkania najsłynniejszego polskiego poławiacza bursztynu, pana Sylwestra Maluchy.

Największym okazem znalezionym w Polsce jest bursztyn, który waży prawie 10 kg. Odnaleziono go w 1860 roku w okolicach Kamienia Pomorskiego.

W każdej butelce Amber inside Vodka znajduje się oryginalny bałtycki bursztyn, a butelka jest zdobiona za pomocą złota. Butelka jest zamknięta korkiem z ogranicznikiem, który to ogranicznik zapobiega wypadnięciu bursztynu podczas nalewania.

Jak rozpoznać bursztyn ? Jedną ze sprawdzonych metod odróżnienia bursztynu od innych żywic naturalnych i sztucznych jest badanie w świetle podczerwonym.

Niestety technika ta nie jest często praktykowana ze względu na swoją dostępność. Prostą i łatwą metodą rozpoznawania bursztynu jest jego waga i zapach. W przeciwieństwie do kamienia jantar będzie pływał w słonej wodzie, a podpalony zacznie się tlić i wydzielać tajemniczy miły zapach. Stąd też jedna z jego nazw: bernstein to w językach germańskich- " kamień, który się pali". Wpatrując się w bursztyn oglądamy nieskończone piękno barw, odcieni i upływającego czasu.

Przygotuj niespodziankę dla swoich znajomych podając schłodzoną wódkę bursztynową do wcześniej przygotowanych kieliszków z odrobiną cukru trzcinowego (brązowego). Efekt będzie zaskakujący.

Bursztynowa nalewka. Receptura wg ks. Klimuszki

Drobne kawałki bursztynu zalać czystym spirytusem. Odstawić na 10 dni w ciepłe miejsce. Od czasu do czasu wstrząsnąć. Po tym czasie nalewka jest gotowa. Po wyczerpaniu nalewki można rozdrobnić bursztyn i powtórnie zalać. Bursztyn należy zalewać tylko 2 razy.

Zalecenia. Nalewka ma wszechstronne zastosowanie. W przypadku zmęczenia lub bólu głowy należy natrzeć kark, nadgarstek i skronie. Zapobiegawczo przeciw grypie i przy dolegliwościach astmatycznych pić herbatę z trzema kroplami nalewki. Stosuje się ją także do nacierania klatki piersiowej. Na korzonki i bóle reumatyczne wskazane jest nacieranie bolących miejsc.

Według niektórych podań nalewka bursztynowa obniża ciśnienie tętnicze, wspomaga wydzielanie żółci, uspokaja, hamuje rozwój bakterii, ułatwia gojenie ran, aktywizuje układ immunologiczny, zapobiega tworzeniu się zmarszczek. Pomaga na bakteryjne zapalenie przewodu pokarmowego, pospolite zatrucia i nieżyty. Pochłania negatywne energie, sprawia, że w organizmie uruchamiają się naturalne siły samo lecznicze.

Badania wykazały, że jantar zawiera wiele cennych mikroelementów: krzem, magnez, żelazo, wapń, potas, związki organiczne połączone z jodem, substancje lotne, kwasy żywiczne.
Na nasze zdrowie korzystnie wpływa bursztyn surowy, czyli nieszlifowany.

Drinki na bazie Amber inside Vodka:

Przygotuj wysoką szklankę, wsyp dużo lodu wlej 50ml Amber inside Vodka dodaj 100 ml soku jabłkowego.

Przygotuj kieliszek koktajlowy, wlej schłodzoną Amber inside Vodka 50ml dodaj 75 ml wermutu, zamieszaj pałeczką cukrową.

Przechowywanie i transportowanie: tylko w pozycji pionowej.

Mamy zaszczyt poinformować, że Certyfikat Dobry Produkt za rok 2015 w kategorii Produkt Wysokiej Jakości otrzymał:

Amber inside Vodka

Uroczysta GALA, podczas której wręczony został Certyfikat odbyła się 4 listopada 2015 r. w warszawskim hotelu Sheraton o godz. 19.00.

Kontakt

Kontakt
Dyrektor Sprzedaży
Robert Krawiec
48 604 640 752
region: południe-wschód Polski
robert.krawiec@amberinside.com